تعویض باتری لیتیوم یون گوشی دشوارتر از آن است که در وهله اول درمان آن انجام شود. بسیاری از تلفن های هوشمند دسترسی آسان کاربر به باتری های خود را ندارند. این شامل همه آیفون ها و بسیاری از گوشی های شاخص اندرویدی از مارک هایی مانند سامسونگ است. تعویض باتری رسمی می تواند گران یا ناخوشایند باشد (امسال سعی کنید تعویض باتری رسمی را در فروشگاه اپل انجام دهید). نگرانی های زیست محیطی نیز وجود دارد. صادقانه بگویم ، تلفن های هوشمند یک فاجعه زیست محیطی هستند و افزایش طول عمر باتری تلفن شما به کاهش آن کمک می کند.
در اینجا مواردی وجود دارد که می توانید برای حفظ و افزایش طول عمر باتری تلفن خود انجام دهید. منظور من از طول عمر باتری این است که باتری شما چند سال و چند ماه قبل از نیاز به تعویض دوام می آورد. در مقابل ، عمر باتری به چند ساعت یا چند روز طول می کشد که تلفن شما با یک بار شارژ دوام می آورد.

باتری موبایل

1. نحوه تخریب باتری تلفن خود را بفهمید.

با هر چرخه شارژ باتری تلفن شما کمی تخریب می شود. چرخه شارژ تخلیه و شارژ کامل باتری است ، از 0 to تا 100. شارژهای جزئی به عنوان کسری از یک چرخه به حساب می آیند. به عنوان مثال شارژ تلفن از 50٪ به 100٪ ، نیم چرخه شارژ خواهد بود. این کار را دو بار انجام دهید و این یک چرخه شارژ کامل است. برخی از دارندگان تلفن بیش از یک چرخه شارژ کامل در روز و برخی دیگر کمتر استفاده می کنند. این بستگی به میزان استفاده از تلفن و کارهایی که با آن انجام می دهید دارد.
تولیدکنندگان باتری می گویند پس از حدود 400 دوره ، ظرفیت باتری تلفن 20٪ کاهش می یابد. این تنها قادر خواهد بود 80٪ از انرژی اولیه را ذخیره کند و با چرخه های شارژ اضافی به تخریب خود ادامه خواهد داد. واقعیت این است که باتری های تلفن احتمالاً سریعتر از آن تخریب می شوند. یک سایت آنلاین ادعا می کند برخی از تلفن ها تنها پس از 100 دور شارژ به آن نقطه تخریب 20٪ می رسند. و فقط برای اینکه شفاف باشم ، باتری تلفن پس از 400 چرخه از بین رفتن متوقف نمی شود. این 400 چرخه / 20٪ رقمی است که به شما ایده ای از میزان پوسیدگی می دهد.

اگر بتوانید این چرخه های شارژ را کم کنید - اگر می توانید عمر باتری روزمره تلفن خود را افزایش دهید - می توانید طول عمر باتری آن را نیز افزایش دهید. اصولاً هرچه باتری کمتری تخلیه و شارژ کنید ، عمر باتری بیشتر می شود. مشکل این است که شما تلفن خود را برای استفاده از آن خریداری کرده اید. شما باید با استفاده از تلفن خود نحوه و زمان دلخواه را در صرفه جویی در دوام و طول عمر باتری تنظیم کنید. برخی از پیشنهادهای من در زیر ممکن است برای شما مفید نباشد. از طرف دیگر ، ممکن است مواردی وجود داشته باشد که بتوانید به راحتی آنها را اجرا کنید که سبک شما را تنگ نمی کند.
در اینجا دو نوع پیشنهاد کلی وجود دارد. پیشنهادهایی برای کاهش استرس و فشار در باتری وجود دارد که مستقیماً بر طول عمر باتری تأثیر می گذارد. اجتناب از شدت گرما و سرما نمونه ای از این نوع اول است. همچنین پیشنهادهایی وجود دارد که باعث می شود تلفن شما از نظر انرژی بیشتر کار کند و با کاهش سرعت چرخه شارژ ، تخریب باتری را کاهش می دهد. کاهش روشنایی صفحه نمایش نمونه ای از این نوع پیشنهاد دوم است.

2. از شدت گرما و سرما خودداری کنید.

اگر تلفن شما خیلی گرم یا سرد شود می تواند باتری را خسته کرده و طول عمر آن را کوتاه کند. اگر در زمستان بیرون از خانه یا زیر یخبندان هوا گرم و آفتابی باشد ، ترک آن در اتومبیل شما احتمالاً بدترین مقصر خواهد بود.

3. از شارژ سریع خودداری کنید.

شارژ تلفن به سرعت باعث فشار در باتری می شود. مگر اینکه واقعاً به آن احتیاج داشته باشید ، از استفاده از شارژ سریع خودداری کنید.
در حقیقت ، هرچه سرعت شارژ شدن باتری شما کمتر باشد ، بهتر است ، بنابراین اگر از شارژ کند یک شبه مخالف نیستید ، به دنبال آن باشید. شارژ تلفن از رایانه و همچنین برخی از پلاگین های هوشمند می توانند جریان ورودی به تلفن شما را محدود کرده و سرعت شارژ آن را کاهش دهند. برخی از بسته های باتری خارجی ممکن است سرعت شارژ را کاهش دهند ، اما من در این مورد مطمئن نیستم.

4. از تخلیه باتری تلفن خود تا حد 0٪ یا شارژ کردن آن تا 100٪ خودداری کنید.

انواع قدیمی باتری های قابل شارژ "حافظه باتری" داشتند. اگر شارژ آنها را به طور کامل شارژ نکرده و در شارژ باتری صفر تخلیه نکردید ، آنها "به یاد آوردند" و دامنه مفید آنها را کاهش دادند. اگر همیشه باتری را کاملاً خالی و شارژ می کنید ، برای طول عمر آنها بهتر بود.
باتری های جدید تلفن به روشی متفاوت کار می کنند. این باعث می شود که باتری کاملاً خالی شود یا کاملاً شارژ شود. باتری های تلفن خوشحالترین حالت را دارند اگر آنها را بالاتر از 20٪ ظرفیت و زیر 90٪ نگه دارید. به طور دقیق دقیق ، آنها تقریباً 50 درصد ظرفیت خوشحال هستند
اتفاقاً شارژ کوتاه نیز خوب است ، بنابراین اگر شما شخصی هستید که می بینید مرتباً تلفن خود را برای شارژ سریع بالا می برید ، برای باتری شما مناسب است.
توجه زیاد به این مورد ممکن است بیش از حد در مدیریت ریز باشد. اما هنگامی که صاحب اولین تلفن هوشمندم شدم ، فکر کردم حافظه باتری استفاده می شود ، بنابراین من آن را کم و خالی کردم و آن را به 100٪ شارژ کردم. حالا که در مورد نحوه کار باتری بیشتر می دانم ، معمولاً قبل از اینکه زیر 20٪ شود ، آن را وصل می کنم و اگر به فکر بیفتم ، قبل از شارژ کامل آن را از برق جدا می کنم.

5. تلفن خود را برای ذخیره سازی طولانی مدت 50٪ شارژ کنید

به نظر می رسد سالم ترین شارژ باتری یون لیتیوم حدود 50 درصد باشد. اگر می خواهید تلفن خود را برای مدت طولانی ذخیره کنید ، قبل از خاموش کردن و ذخیره تلفن ، آن را تا 50٪ شارژ کنید. در باتری این کار ساده تر از شارژ 100 درصدی شارژ کردن و یا اجازه دادن به تخلیه آن تا 0٪ قبل از ذخیره سازی است.
اتفاقاً باتری در صورت خاموش بودن گوشی و استفاده نکردن از آن ، همچنان تخریب و تخلیه می شود. این نسل از باتری ها برای استفاده طراحی شده است. اگر به آن فکر می کنید ، هر چند ماه یک بار گوشی را روشن کرده و باتری را تا 50٪ شارژ کنید.
افزایش عمر باتری
نکات بالا به طور مستقیم به عمر باتری می پردازند. همچنین دوام باتری ، طول عمر باتری شما با یک بار شارژ ، روی طول عمر باتری نیز تأثیر می گذارد. بهبود عمر باتری با کاهش سرعت در چرخه های شارژ ، طول عمر باتری را افزایش می دهد.

مطالعه بیشتر: در صورت خرابی قطعات موبایل چه کنیم؟

6. روشنایی صفحه را کم کنید.

صفحه گوشی هوشمند بخشی است که معمولاً بیشترین میزان مصرف باتری را مصرف می کند. کاهش روشنایی صفحه باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود. استفاده از روشنایی خودکار احتمالاً با کاهش خودکار روشنایی صفحه در صورت کمبود نور ، باتری را برای اکثر افراد ذخیره می کند ، اگرچه این کار برای سنسور نور بیشتر کار می کند.
مسئله ای که واقعاً بیشترین باتری را در این زمینه صرفه جویی می کند ، مدیریت دستی و وسواسی نسبتاً منفی آن است. یعنی هر زمان که در سطح روشنایی محیط تغییر کرد ، آن را به صورت دستی در کمترین سطح قابل مشاهده قرار دهید.
Android و iOS به شما امکان می دهند تا روشنایی صفحه را کاهش دهید حتی اگر از روشنایی خودکار نیز استفاده می کنید.

7. کاهش زمان نمایش صفحه (قفل خودکار)

اگر صفحه خود را بدون استفاده از آن روشن بگذارید ، بعد از مدت زمانی ، معمولاً یک یا دو دقیقه ، به طور خودکار خاموش می شود. می توانید با کاهش زمان نمایش صفحه (در قفل خودکار در آیفون ها قفل خودکار) صرفه جویی کنید. به طور پیش فرض ، معتقدم که آیفون ها قفل خودکار را روی 2 دقیقه تنظیم می کنند ، که ممکن است بیش از نیاز شما باشد. ممکن است با 1 دقیقه یا حتی 30 ثانیه خوب باشید. از طرف دیگر ، اگر قفل خودکار یا زمان اتمام صفحه را کاهش دهید ، ممکن است در هنگام خواندن یک خبر یا دستورالعمل خیلی زود تاریک صفحه خود را ببینید ، بنابراین این یک تماس است که باید برقرار کنید.

من از Tasker (یک برنامه اتوماسیون) برای تغییر زمان صفحه نمایش در Galaxy S7 خود بسته به نوع برنامه ای که استفاده می کنم استفاده می کنم. پیش فرض من یک وقفه در صفحه نمایش نسبتاً کوتاه 35 ثانیه ای است ، اما برای برنامه هایی که احتمالاً بدون استفاده از آن به صفحه نگاه می کنم ، مانند برنامه های خبری و یادداشت برداری ، این مهلت زمانی را به بیش از یک دقیقه می دهم.

8. یک تم تاریک انتخاب کنید.

گوشی من ، Galaxy S7 ، دارای صفحه نمایش OLED است. برای نمایش رنگ سیاه ، نور پس زمینه را با پیکسل مانند برخی از آیفون ها و بسیاری از انواع دیگر صفحه های LCD مسدود نمی کند. در عوض ، اصلاً چیزی نمایش داده نمی شود. پیکسل هایی که رنگ سیاه را نشان می دهند فقط روشن نمی شوند. این امر باعث ایجاد تضاد بین رنگ سیاه و رنگ بسیار واضح و زیبا می شود. همچنین به این معنی است که نمایش رنگ سیاه روی صفحه از انرژی استفاده نمی کند و رنگ های تیره انرژی کمتری نسبت به رنگ های روشن مانند سفید مصرف می کنند. انتخاب تم تاریک برای تلفن ، اگر دارای صفحه نمایش OLED یا AMOLED باشد ، می تواند در مصرف انرژی صرفه جویی کند. اگر صفحه نمایش شما دارای صفحه نمایش OLED نیست - و این شامل همه آیفون های قبل از iPhone X است - یک موضوع تاریک تفاوتی ایجاد نمی کند.
من یک موضوع تاریک را که در فروشگاه سامسونگ دوست دارم پیدا کردم و برخی از برنامه های عالی بسته آی رایگان برای آندروید وجود دارد که بر روی آی های با مضمون تیره تمرکز دارند. من از Cygnus Dark ، Mellow Dark ، Moonrise Icon Pack و Moonshine استفاده می کنم. من از برنامه Nova Launcher برای شخصی سازی ظاهر نمادهای برنامه استفاده می کنم و درصورت تمیز بودن کافی از روی نماد ، اغلب نام برنامه را حذف می کنم. این فضای سفید صفحه را از بین می برد ، و همچنین فکر می کنم خوب به نظر می رسد و حواس پرتی کمتری دارد.
به نظر برخی از افراد ، مضمون تیره از نظر جلوگیری از خستگی چشم آسان تر از چشم است و نور کم در کل ممکن است به معنای نور آبی کم باشد ، که می تواند بر الگوی خواب تأثیر بگذارد.
بسیاری از برنامه ها در تنظیمات خود یک تم تاریک را شامل می شوند. به عنوان مثال ، من Google Books را روی یک موضوع تاریک تنظیم کرده ام ، که در آن "صفحه" مجازی به جای سفید سیاه و حروف سفید است. بیشتر پیکسل ها به رنگ سیاه نمایش داده می شوند (خاموش هستند) و هیچگونه انرژی ای مصرف نمی کنند.
من کمتر با سفارشی سازی و مضامین تاریک آیفون آشنا هستم. درک من این است که شخصی سازی آیفون ها تا حدودی سخت تر است. با این حال ، تاکنون فقط سری های iPhone X دارای صفحه نمایش OLED هستند بنابراین تنها آیفون هایی هستند که از یک موضوع تاریک صرفه جویی در انرژی می کنند.

9. فیس بوک را حذف کنید.

… یا مجوزهای آن را محدود کرده و استفاده از آن را کاهش دهید. فیس بوک یک منبع بدنامی معروف است ، چه در اندروید و چه در آیفون. اگر واقعاً می خواهید از Facebook استفاده کنید ، وارد تنظیمات شوید و مجوزهای آن مانند پخش خودکار ویدئو ، دسترسی به موقعیت مکانی و اعلان ها را محدود کنید. آیا واقعاً می خواهید فیس بوک موقعیت مکانی شما را ردیابی کند؟ پخش خودکار ویدئوها در فیس بوک (چه به صورت خودکار انتخاب کنید و چه به صورت خودکار پخش شود) از انرژی و داده استفاده می کند و در برخی موارد آزار دهنده و مزاحم است. ممکن است تنظیمات مربوطه هم در خود برنامه و هم در تنظیمات تلفن شما وجود داشته باشد.
اگر فیس بوک روی تلفن شما از قبل نصب شده باشد (همانطور که روی تلفن من انجام شد) ، ممکن است امکان حذف کامل آن وجود نداشته باشد زیرا تلفن شما آن را یک برنامه سیستم می داند. در این صورت ، در صورت تمایل می توانید آن را در تنظیمات غیرفعال کنید.

10. به دنبال برنامه های دیگری باشید که باتری را هدر می دهند.

از طریق تنظیمات باتری خود به دنبال برنامه های دیگری باشید که از میزان نامتناسب انرژی استفاده می کنند و در صورت امکان مجوزها را حذف ، غیرفعال یا محدود می کنید. برای برنامه هایی که می خواهید استفاده کنید ، می توانید مجوزهای لازم را محدود کنید. همچنین نسخه های "سبک" برخی از برنامه های معروف وجود دارد که به طور کلی فضای کمتری را اشغال می کنند ، از داده های کمتری استفاده می کنند و ممکن است انرژی کمتری مصرف کنند. Facebook Messenger Light یکی از این موارد است.
به طور کلی ، اگرچه ، برنامه هایی که بیشترین مصرف باتری را دارند ، برنامه هایی هستند که بیشترین استفاده را می کنید ، بنابراین حذف یا کاهش استفاده ممکن است برای شما عملی نباشد.

11. بیاموزید که چگونه حالت های کم مصرف / کم مصرف تلفن خود را روشن کنید.

تلفن شما یک یا چند حالت صرفه جویی در انرژی دارد. این عملکرد CPU (و سایر ویژگی ها) را محدود می کند. استفاده از آنها را در نظر بگیرید. عملکرد پایین تر اما عمر باتری بهتری خواهید داشت. ممکن است معامله برای شما مهم نباشد.

12. نسخه ممتاز برنامه های دارای تبلیغ را که مرتباً استفاده می کنید خریداری کنید

بسیاری از برنامه ها هم به صورت نسخه رایگان و هم به صورت پولی وجود دارند و تفاوت در این است که نسخه رایگان با تبلیغات پشتیبانی می شود. نمایش تبلیغات از داده های کمی بیشتر و انرژی کمی بیشتر استفاده می کند. خرید برنامه ای که مرتباً از آن استفاده می کنید به جای استفاده از نسخه رایگان آگهی پشتیبانی شده ، ممکن است در طولانی مدت با کاهش مصرف داده و مصرف باتری نتیجه دهد. همچنین با خلاص شدن از شر تبلیغات منحرف کننده ، فضای صفحه را آزاد می کنید ، در وقت صرف شده برای تماشای تبلیغات یا کار با تصادفی دنبال لینک تبلیغ صرفه جویی می کنید ، ویژگی های اضافی به دست می آورید و از توسعه دهندگان برنامه پشتیبانی می کنید.

13. رادیوها را مدیریت کنید

می توانید رادیوهایی را که به ندرت استفاده می کنید تا زمانی که به آنها احتیاج ندارید خاموش کنید. اگر هرگز از NFC استفاده نمی کنید ، دلیلی برای ادامه آن وجود ندارد. از طرف دیگر ، رادیوهایی مانند GPS ، بلوتوث و NFC در حالت آماده به کار از انرژی زیادی استفاده نمی کنند اما فقط در صورت واقعی کار کردن. صرفه جویی در انرژی حاصل از رادیوهای میکرومدیریت احتمالاً محدود خواهد بود.
نکته قابل تأمل از نظر رادیو این است که هرچه سلول یا سیگنال WiFi ضعیف تری باشد ، تلفن شما برای دسترسی به این سیگنال به انرژی بیشتری نیاز دارد. برای دسترسی به داده های تلفن همراه یا WiFi ، تلفن شما به دریافت و ارسال اطلاعات نیاز دارد. اگر سیگنال قوی دریافت نمی کنید ، به این معنی است که تلفن شما باید با استفاده از انرژی بیشتر سیگنال خود را تقویت کند تا به آن برج سلول دور یا روتر WiFi برسد.
اگر اتاق خواب شما دارای سیگنال سلول قوی اما سیگنال WiFi ضعیف است ، ممکن است انرژی شما را صرف استفاده از داده های تلفن همراه به جای WiFi کند. به همین ترتیب ، اگر سیگنال WiFi قوی دارید اما سیگنال سلول ضعیفی دارید ، بهتر است به WiFi پایبند باشید.
اگر از محدوده سرویس تلفن همراه و WiFi خارج هستید ، حالت هواپیما را روشن کنید. اگر تلفن های هوشمند فاقد سیگنال های سیار هستند ، همیشه در جستجوی سیگنال های سلول و WiFi هستند. اگر سیگنالی در دسترس نباشد ، تلفن شما دائماً به دنبال یک سیگنال است.
فشار در برابر واکشی
بسیاری از منابع آنلاین می گویند تغییر ایمیل شما از فشار به واکشی باعث صرفه جویی در مصرف باتری می شود. فشار به این معنی است که دستگاه شما همیشه در حال شنیدن ایمیل جدید است و اینها فوراً از بین می روند. Fetch به این معنی است که دستگاه شما در هر بازه زمانی مشخص پیام های جدید را بررسی می کند ، به عنوان مثال هر 15 دقیقه. کارآمدترین کار برای انجام این کار واکشی دستی است ، یعنی دستگاه شما فقط در صورت باز کردن دستی برنامه ایمیل خود ، از نظر نامه الکترونیکی بررسی می کند.
بحث درمورد اینکه آیا واکشی واقعاً باعث صرفه جویی در انرژی می شود وجود دارد. این احتمالاً به حجم ایمیل و الگوهای استفاده از ایمیل بستگی دارد. من از فشار استفاده می کنم برای من به اندازه کافی کارآمد است.

نتیجه گیری

نسخه های فعلی iOS سلامت باتری شما را نشان می دهد. چنین ویژگی در اندروید وجود ندارد ، اما برنامه های شخص ثالثی وجود دارد که این عملکرد را انجام خواهند داد.
من از AccuBattery استفاده می کنم که سلامت باتری و سایر آمارها را ردیابی می کند ، همچنین هنگامی که تلفن شما به نقطه خاصی شارژ می شود به شما اعلانی می دهد تا بتوانید آن را از برق بکشید. تاکنون ، به نظر می رسد AccuBattery درک من از تخریب باتری را تأیید می کند. AccuBattery توصیه می کند تا 80٪ شارژ داشته باشید. برخی از منابعی که من خوانده ام حاکی از آن است که دامنه سالم تا 90٪ افزایش می یابد و این اغلب هدفی است که من به عنوان سازش خوبی بین حفظ باتری در طولانی مدت و کمبود شارژ در کوتاه مدت انجام می دهم.
در پایان روز ، سوال بزرگ این است که چقدر ارزش دارد که به همه این موارد کارایی باتری توجه کنید. آیا صرفه جویی در باتری ارزش تلاش را دارد؟

منبع: https://lauren-c-stephen.medium.com/13-tips-to-extend-the-lifespan-of-your-phone-battery-16c2af5ca59f

مطالعه بیشتر:

3 نکته برای افزایش طول عمر باتری آیفون

چگونه باتری های حالت جامد می توانند تلفن های هوشمند را برای همیشه تغییر دهند

چگونه باتری های حالت جامد می توانند تلفن های هوشمند را برای همیشه تغییر دهند

3 نکته برای افزایش طول عمر باتری آیفون.

13 نکته برای افزایش طول عمر باتری تلفن خود

در صورت خرابی قطعات موبایل چه کنیم؟

چه زمانی نیاز به تعویض باتری موبایل است؟

بهترین گوشی های سری a سامسونگ + نقد و بررسی هر کدام

، ,باتری ,تلفن ,شارژ ,های ,استفاده ,است که ,عمر باتری ,استفاده می ,ممکن است ,تلفن شما

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

مطالب اینترنتی آوای داســــــــــــــــــــــــــــــــتان NASIME FUN مطالب اینترنتی همه چیز و هیچ چیز مطالب اینترنتی مانبتورینگ موبایل مطالب اینترنتی Quvarious آموزش وردپرس
دزدگ